top of page

Verdiğiniz fiyatlara neler dahildir?

Zemin betonu, şap, seramik, parke, mutfak ve banyo dolapları, vitrifiye grubu, prefabrik bina malzemeleri (Duvar panelleri, çelik birleşim elemanları, tavankaplaması, tavan izolasyonu ve çatı kaplama malzemeleri), Dış kapısı çelikkapı, iç kapılar Amerikan göbekli kapı, Balkon kapıları PVC camlı kapı, Pencerelerin, Vasistasları ve Camların takılması, Binanın iç ve dış cepheboyasının yapılması, bina içerisindeki elektrik ve su tesisatlarının sıva altı olarak çekilmesi, elektrik ve su armatürlerinin verilmesi, kdv , nakliye ,montaj ve boya ekibinin konaklama ve yeme içme giderleri dahildir.

Müşterinin yapması gerekenler nelerdir?

Belediyeden alınması gereken müsaadeler ve ruhsat işleri, ısıtma ve soğutma tesisatları (kalorifer, klima vb.)  müşterimize aittir.

Prefabrik konutları Türkiye’nin her yerine yapabiliyor musunuz?

Türkiye’nin her bölgesine hizmet verebiliyoruz. İstanbul dışı alımlarda montaj ekibinin konaklama ve yemek giderlerini alıcı karşılamaktadır. (kaba montaj ekibi 5, boya montaj ekibi 2 kişidir)

Prefabrik konutlar sadece yazlık amaçlı mıdır?

Prefabrik konutlar 4 mevsim kullanıma olanak sağlayacak bir yalıtım sistemi ile donatılmıştır. Her iklim şartlarına uygun bina üretilebilmektedir. Yapıların kurulacağı yerin iklim özellikleri dikkate alınarak üretim yapılmaktadır.

Prefabrik konutlar depreme dayanıklı mıdır?

Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve çelik vidalarla demonte parçaların birleştirilmesinden dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz.

Binaların yapılması sırasında ruhsat gerekli mi?

Ruhsat Binanın kurulacağı bölgeye dahil olan Belediyenin inisiyatifindedir. Ruhsat almak için Mimari plan, Elektrik planı, Mekanik Planı ve zemin etüdü müşteriye aittir. Ruhsat ve diğer tüm yasal izinler, müşterimizin sorumluluğundadır.

En fazla kaç katlı yapılabilir?

Tek katlı veya iki katlı olarak yapılabilmektedir.

Betonarme bir binanın üzerine de yapılabilir mi?

Sadece tek katlı betonarme binaların üzerine yapılabilmektedir. Alttaki binanın sağlam ve düz bir tavan zeminine sahip olması gerekmektedir.

Kullandığınız malzemelerin teknik özellikleri nelerdir?

Web sitemizin "Teknik Özellikler" kısmından görebilirsiniz.

Prefabrik Binaların ses ve ısı yalıtımı nasıldır?

Prefabrik konutlarda kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm’dir. Duvar panelleri arasındaki 16 dansti yoğunluğundaki strafor, ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü, normal betonarme binadan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

İstediğimiz plan ve dış görünüşte bina yaptırılabilir mi?

Prefabrik yapı sistemine uygun olduğu sürece istediğin boyut ve planlarda yapılabilir.

Prefabrik konut ortalama kaç gün içerisinde teslim edilir?

Seçmiş olduğunuz binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama 100 m2 tek katlı bir konut 5-7 iş günü içerisinde teslim edilir. Ortalama 4-5 içerisinde de montajı tamamlanır.

Yapılmış binaları nerede görebiliriz?

BALABANLI' daki showroomumuzda örnek dairelerimizi görebilirsiniz.

Binanın yaklaşık kullanım süresi nedir?

Prefabrik binalımızda kullanılan ana malzeme Betopan’dır. Üretici firma Ankara TEPE gurubu olup malzemeyi dış doğa şartlarına karşı 50 yıl garanti vermektedir. Bina taşıyıcı sistemi ve dış doğa ile irtibatlı bütün metal aksamı galvaniz yapılarak paslanması geciktirilir. Prefabrik binanın ortalama ömrü 30-40 yıl arasındadır.

Prefabrik binaların nakliyesini hangi araçlarla yapabilir?

Prefabrik binaların nakliyesi; kamyon, tır, gemi, tren veya kargo uçakları ile yapılmaktadır.Ortalama 7m ahşap kaslı bir kamyon 90m2 prefabrik bina malzemesi alır.Ortalama toplam ağırlık 7-9 ton arasında değişir.

Prefabrik konutlar sökülüp tekrar farklı bir yere kurulabilir mi?

Söküm ve tekrar montaj ücreti ödenmek koşuluyla istediğiniz zaman, konutlarımızı farklı bir yere tekrar montaj yapılabilir.

Ödeme şekliniz nedir? Taksit yapma imkânınız var mıdır?

Başlarken yarısı, teslimatta diğer yarısı olmak üzere nakittir.

Katalog gönderebilir misiniz?

Adres ve sabit telefon numaranızı info@yasamprefabrik.com adresine iletirseniz, 2 gün içinde gönderebiliriz.

Adsız tasarım (9).png
bottom of page